עד כמה תשואת הנדל"ן בירושלים מניבה

2019-10-17

שוק הנדל"ן מבעבע כבר כמה שנים טובות, ונראה שאין לו עוד יותר מידי לאן לעלות. רבים שואלים את עצמם האם הוא כבר מיצה את עצמו? האם נדל"ן הוא אפיק השקעה כדאי? האם הוא עדיין רלוונטי ואילו ערים או מקומות בישראל עדיין נחשבים לאטרקטיביים?

אז מסתבר שנדל"ן כהשקעה עדיין נחשב לאטרקטיבי ונראה שהוא יהיה כזה עוד שנים רבות. הוא לא הולך לשום מקום והוא עדיין נחשב לחביב הבנקים שמסייעים במימון שלו, ובעיקר, בשוק הפיננסי הלא יציב, נדל"ן הוא בהחלט מקום לשים בו את הכסף אם עושים את השיקולים והבחירות הנכונות. ירושלים היא אחד המקומות המבוקשים ביותר להשקעה בנדל"ן והנה קצת מידע על העיר ובעיקר, על למה יש בה תשואות גבוהות ולמה היא מבוקשת כל כך.

קדושה לשלוש הדתות

ירושלים היא העיר היחידה בעולם שקדושה לשלוש הדתות. יש בה המון מאמינים מהיהדות, מהנצרות ומהאיסלם ורבים מגיעים אליה מכל קצוות תבל הן למטרות דתיות והן למטרות תיירותיות רגילות. זו עיר מוכרת בעולם, עיר שאין תייר שלא מגיע אליה וככזו, היא מאפשרת לבעלי דירות להשכיר את הדירות שלהם במודל של air b&b או בהשכרה לטווח ארוך לתיירים. ירושלים גם מביאה לא מעט תושבי חוץ לקנות בה דירות, בכדי שהן תוכלנה לשמש את בעליהם כשהם מגיעים לישראל. היא מבוקשת בעיקר על ידי אמריקאים ואירופאים שיכולים להרשות לעצמם לקנות בעיר. כמובן שבהתאם לביקוש המחירים בעיר עולים.

עיר שמתאימה לכל סוגי האוכלוסייה

גם אם ניקח את הישראלים בלבד, נראה שאין כמעט פלח אוכלוסייה שלא מתאים לגור בעיר. זו עיר שמתאימה לחילוניים, עיר שמתאימה לדתיים ועיר שמתאימה לחרדים. הביקוש בעיר גדול והשכירות בהתאם באזוריים רבים בה. אם אתם חושבים לקנות דירה להשקעה בירושלים, הסיכויים שלא תצליחו להשכיר אותה במהירות במעט בכל שכונה בעיר הם נמוכים. זו עיר שמניבה תשואה גבוהה. כמה המחיר למטר רבוע בירושלים בממוצע? נכון לשנת 2019, 23,865 ₪ למ"ר על פי אתר מדלן. כמה התשואה בעיר בממוצע? 2.78%. אין ספק שירושלים היא עיר שצריכה לעניין כל משקיע.

כמה דברים שחייבים לתת עליהם את הדעת

אם אתם עומדים לקנות נכס בירושלים כמו גם בכל מקום אחר לשם השקעה, יש כמה דברים שאתם צריכים לקחת בחשבון. הראשון  - המרחק מהנכס. אתם צריכים לגור במרחק סביר כך שתוכלו לטפל בבעיות של הדיירים. שנית – לקחת בחשבון מי היא האוכלוסייה באזור ולדעת איך להתנהל מולה. גם בירושלים יש אזורים מוחלשים וההתנהלות מול הדיירים שם שונה מאזורים סוציואקונומיים גבוהים יותר וצריך לקחת את זה בחשבון.

ירושלים היא בהחלט אופציה מצוינת עבור מי ששוקל לקנות נכס להשקעה. צריך כמובן להכיר את האופציות ואת הנושא בכלל, ותמיד טוב להתייעץ עם אנשי מקצוע מתחום הנדל"ן.מאמרים נוספים