האם אזור קריית משה בירושלים נחשב לאזור נדל"ני טוב?

2019-09-25

את שכונת קריית משה תפגשו מיד עם הכניסה לעיר, שכונה שממוקדמת בדרום מערב ירושלים וקיימת כבר כמעט 100 שנה (אם לדייק, היא הוקמה בשנת 1925) שכונת קריית משה היא שכונה שהוקמה על ידי אנשים מסורתיים, שרצו לגור ליד הוריהם הדתיים בירושלים ופנו לסיוע של קרן "מזכרת משה מונטפיורי" ומשם השם – קריית משה. ב-1939 היו בה כ-80 משפחות, ומאז ועד היום האוכלוסייה בשכונה הלכה וגדלה, והיום היא מונה אלפי משפחות, כשחלק ניכר בהן הן משפחות שמזוהות עם הציבור הדתי לאומי. 

מוסדות דתיים בעיר

שכונת קריית משה היא אם כן שכונה שמזוהה עם הציונות הדתית וככזו, יש בה מוסדות ובניינים שמתאימים לאוכלוסייה. יש בה את ישיבת "מרכז הרב" ישיבת הדגל של הציונות הדתית שנוסדה על ידי הרב קוק, בסמוך אליה יש את ישיבת ירושלים לצעירים, ישיבה תיכונית ששוכנת בסמוך ברחוב הרב צבי יהודה, יש את מכון מאיר שהינו בית מדרש לחוזרים בתשובה ויש את ישיבת "המאירי", ישיבת הסדר אקדמאית.

שכונה שקטה ונעימה

אחת הסיבות ששכונת קריית משה בירושלים נחשבת לאזור נדל"ני טוב היא הרחובות השקטים שבה והאוכלוסייה האיכותית בשכונה. חלק מהבניינים בה הם שיכונים שנשארו עוד מהשנים הראשונות של השכונה מה שאפשר לראות בעיקר ברחוב גת, אחד הרחובות היפים והשקטים בשכונה. 

סמיכות לצירי התנועה המרכזיים

על היופי והשקט של שכונת קריית משה אפשר לדבר עוד הרבה, אבל בסופו של דבר מה שהופך אזור מסויים לאזור נדל"ני טוב הוא גם הגיה לצירים מרכזיים ויכולת ההתניידות בסביבה. מבחינת תחבורה ציבורית, בקריית משה יש קווי אוטובוס שעוברים ומגיעים לכל חלקי העיר, מה גם שיש תחנה של הרכבת הקלה בסמוך אליה. בכל מה שנוגע לנסיעה ברכב אל השכונה וממנה, אין מיקום טוב יותר מקריית משה. השכונה נמצאת בכניסה לירושלים מה שאומר שכביש 1 ממש צמוד אליה, ממנו אפשר להגיע בקלות לכל מקום בארץ. בנוסף, הירידה לכביש בגין קרובה מאוד כך שאפשר בקלות להגיע לכל חלקי העיר.

קריית משה נחשבת לאזור נדלנ"י טוב מכל בחינה שהיא. זו אחת השכונות האיכותיות בעיר עם קירבה לכל אזור בה. גם במרחק רגלי, שכונת קריית משה קרובה ללא מעט נקודות חשובות בעיר. שבל הקירבה והגישה הנוחה אליה וממנה כמו גם האופי של השכונה, קריית משה היא גם שכונה עם ביקוש גבוה לשכירות, כך שמי שמחפש לקנות דירה להשקעה בשכונה, זו בהחלט אופציה מצוינת.

פרויקט "רובע 1", הפרויקט היוקרתי שעומד לשנות את נקודת המבט שלכם על סגנון המגורים שהכרתם בעיר נבנה בין השאר דווקא בקריית משה בשל המיקום המדהים של השכונה, האופי שלה והיופי של האזור. אין ספק שזה אחד הפרויקטים המעניינים של השנים האחרונות.מאמרים נוספים