טיפים לרכישת דירה חדשה בירושלים

2019-09-25

ירושלים, העיר שחוברה לה יחדיו, הפכה בשנים האחרונות גם לפנינת נדל"ן. יותר ויותר זוגות ומשפחות צעירות רוצות לקנות בה בית, ועוד ועוד פרויקטים מוקמים בה על מנת לענות על הביקוש. ירושלים היא לא רק אויר הרים צלול כיין, אלא עיר שוקקת חיים, עיר מרתקת עם אנשים מיוחדים ותרבויות מגוונות, עיר בה יש אזורים בהם איכות החיים גבוהה ומאפשרת לאנשים לחיות טוב. אז אם אתם מחפשים דירה חדשה בירושלים, הנה כמה טיפים שיוכלו להועיל לכם.

כל שכונה והאופי שלה

ירושלים היא עיר בה יש בליל של אנשים, מהם דתיים, מהם חילוניים ומהם חרדים. בכל שכונה כמעט יש את כולם וכך גם מוסדות החינוך בעיר, אבל בכל זאת, לכל שכונה יש את האופי שלה. כך לדוגמא שכונת קריית משה בעיר, השכונה בה ממוקמת ישיבת מרכז הרב, מוסד הדגל של הציונות הדתית, היא שכונה שמטבע הדברים יש בה הרבה דתיים לאומיים. יכול להיות שזה מתאים לכם ויכול להיות שפחות, אך בכל מקרה, כדאי שתבדקו מהו אופי השכונה ואיזה מגזר "שולט" בה.

אזורי ביקוש של סטודנטים

ירושלים היא עיר שמושכת אליה סטודנטים מכל רחבי הארץ וכן, גם לא מעט מהעולם שמעדיפים ללמוד דווקא בה. דירות להשכרה בירושלים מבוקשות מאוד על ידי סטודנטים, כמו גם על ידי זוגות צעירים חרדים שמגיעים מהתפוצות. השכונות שקרובות לקמפוסים של האוניברסיטה העברית ויש בהן ביקוש מוגבר של סטודנטים הן רמת אשכול, בית הכרם והגבעה הצרפתית, והשכונות שמבוקשות על ידי הצעירים החרדיים הינן רוממה, גאולה ובית ישראל. אם אתם רוכשים דירה חדשה להשקעה, זה בטח צריך לעניין אתכם.

איכות חיים

מה זה אומר איכות חיים? זה אומר קודם כל סביבה יפה ומטופחת. בבואכם למצוא דירה חדשה אתם צריכים לבחון את השכונה, עד כמה היא נקייה וכמה היא מושקעת. האם יש בה פארקים ומדשאות גדולות, ובכלל, האם יש בה מה לעשות גם אחרי הצהריים עם הילדים. איכות חיים זה גם אומר סביבה שקטה, אוכלוסייה נעימה וחיים ללא הפרעות מיוחדות. בירושלים יש הכל וחשוב לבדוק מראש את האזור.

בדיקת הסביבה

בהמשך לאיכות החיים המבוקשת, חשוב לבחון את סביבת הדירה גם מהפן של מפגעים ומטרדים. זה יכול להיות פרויקט בנייה סמוך שעשוי בשנים הקרובות להפריע במיוחד לכם או לשוכרים שלכם, זו יכולה להיות מזבלה, מבני תעשייה, בניין ציבורי כלשהוא שעלול לעשות רעש, תחנת אוטובוס עם תעבורה גבוהה או שדה פתוח שיכול להיות שבקרוב יבנו עליו.

רכישת דירה בירושלים כמו בכל מקום אחר בארץ דורשת חשיבה על כל פרט ופרט, הפרדה בין הדברים החשובים יותר לאלו שפחות וכמובן, בדיקת הסביבה ומה שהיא מציעה הן כדיירים והן כבעלי דירה שמשכירים אותה.מאמרים נוספים