טיפים שיעזרו לכם בקניית דירה חדשה מקבלן בירושלים

2019-11-24

קניית דירה היא תמיד משהו מרגש ואם היא דירה חדשה מקבלן, זה עוד הרבה יותר. בית הוא עוגן בין אם הוא למגורים או להשקעה, ועבור רובינו זאת תהיה ההוצאה הגדולה ביותר שנוציא בחיינו. רכישת דירה חדשה מקבלן היא לא דבר של מה בכך, היא דורשת בירורים ובדיקות ומצריכה לא מעט סבלנות. בסופו של דבר אם עושים עסקה טובה הסבלנות וכאבי הראש משתלמים, וכדי שזה יקרה, צריך לתת את הדעת לכמה דברים חשובים. אז הנה כמה טיפים שיוכלו לסייע לכם.

זכאות לבנייה

הדבר הראשון שאתם צריכים לוודא הוא שהכול כשר. מה זה אומר כשר? זה אומר כשר? זה אומר שלקבלן יש זכאות לבנייה. אם מדובר על אדמה של מנהל מקרקעי ישראל, צריך לבדוק שיש חוזה חכירה מהמנהל או אישור זכויות. אם מדובר על אדמה פרטי, אתם צריכים לבדוק נסח טאבו מה שתוכלו בקלות להגיע אליו דרך אתר משרד המשפטים עם תשלום של כמה שקלים. מעבר לכך, אתם צריכים לוודא שהקבלן רשאי לבנות את כמות הקומות אותן הוא מעוניין לבנות, ושהוא רשום בפנקס הקבלנים על מנת שתדעו שהוא מאושר.

תכנון תשלומים

דירה חדשה מקבלן בירושלים הרי תעלה לכם כסף ומן הסתם לא מעט, אבל תכנון נכון של ההוצאה הזו יכול לחסוך לכם לא מעט ממנו. מה זה אומר? זה אומר שקודם כל אתם צריכים מראש לסגור שתשלמו בתשלומים, תשלומים שיתקדמו עם התקדמות הבנייה. כדאי כמובן לשלם כמה שפחות בהתחלה ולהשאיר כמה שיותר למועד בו תקבלו את המפתח, מהסיבה הפשוטה. כי הקבלן יעשה עבודה טובה יותר אפ הוא יידע שהכוח אצלכם, שהכסף בידיים שלכם ובשביל לקבל אותו הוא צריך להשלים את כל מה שהוא התחייב עליו. כמה שתדחו יותר את התשלומים כך תדחו את התחלת תשלומי הריביות לבנק על המשכנתא, אבל אל תשכחו שכל תשלום שמתעכב, צובר פרשי הצמדה... הדבר הנכון ביותר הוא שתיקחו מומחה בתחום.

תזכרו שיש הוצאות נוספות

ההוצאה על רכישת דירה חדשה מקבלן בירושלים כמו גם בכל מקום אחר, לא מתחילה ומסתיימת בתשלום על המבנה עצמו. יש לא מעט הוצאות מסביב כמו עו"ד, שיפוצים ושדרוגים, הצמדה למדד, מס רכישה ואחרים. תשאירו כסף גם לאלו וקחו אותם בחשבון בבואכם להחליט על תקציב.

בדקו כל הצעה בצורה טובה

כל משרד מכירות ינסה למכור לכם את ה"סחורה" שלו באמצעים שונים, חלקם ויזואליים מרשימים. אל תתפתו למחירים זולים מידי והשוו בין האופציות השונות, וודאו שהשטחים הינם זהים בגודלם כשאתם בוחנים את הדירות.

רכישת דירה חדשה מקבלן בירושלים היא לא דבר של מה בכך, ואם תשומת לב לפרטים הקטנים כמו גם חשיבה רחבה, זו בהחלט יכולה להיות העסקה הטוב ביותר שתעשו.מאמרים נוספים