דירות למכירה בירושלים – טיפים שיעזרו במציאת הדירה המושלמת!

2019-12-10

מה עוד לא נאמר על ירושלים, שזו עיר יפייפיה, עיר שמכילה בתוכה את כל הגוונים והצורות, עיר בה יש מרקם עדין של אוכלוסייה ושילוב של תרבויות שונות האחת עם השנייה, עיר בה יש את בני שלוש הדתות הגדולות, ובכל מה שנוגע ליהודים יש דתיים, חרדים וחילוניים. ירושלים היא עיר מיוחדת שרבים נמשכים אליה, ולא סתם היא אחת הערים המתויירות בעולם. 

מציאת דירה בירושלים לקנייה היא לא דבר של מה בכך. בירושלים יש אין ספור שכונות שלכל אחת מהן יש את היתרונות והחסרונות שלה, שכונות עם רוב כזה או אחר של אוכלוסיה וכמובן, שכונות במעמד סוציואקונומי משתנה. רוב הדירות היום בירושלים הן דירות בבניינים בגלל מגמת הבנייה לגובה, וקשה יהיה הרבה יותר למצוא דירת קרקע. אז איך מוצאים את הדירה המושלמת? הנה כמה טיפים שיכולים לעזור.

טיפים לרכישת דירה בירושלים

  • מוסדות חינוך רלוונטיים באזור – אם יש לכם ילדים או עומדים להיות להיות ילדים בקרוב, אתם צריכים כמובן לבחון את הסביבה החינוכית ועד כמה היא מתאימה לכם. ירושלים היא עיר בה יש הכל, ואתם צריכים לקנות דירה בה יש אופציות חינוכיות שמתאימות לכם. כך לדוגמא אם אתם דתיים לאומיים, בית ספר ברוח הציונות הדתית, תיכון או ישיבה תיכונית וכמובן סניף של בני עקיבא באזור הם בהחלט נדרשים.
  • גודל הדירה בראייה עתידית – בבואכם לקנות דירה בירושלים, אל תחשבו רק על כמה אתם צריכים עכשיו מבחינת גודל אלא גם מה הלאה. דירה לא קונים כל שנה ואתם צריכים לחשוב כמה תצטרכו בשנים הקרובות, כמובן גם בהתאם לתקציב. אם לצורך העניין אתם מתכננים להגדיל את המשפחה בשנים הקרובות, זה בהחלט צריך להילקח בחשבון. אם אתם מבוגרים יותר ואוטוטו יהיו לכם נכדים ואתם רוצים להיות עם אפשרות לארח אותם בעתיד גם ללינה, זה משהו שתצטרכו לחשוב עליו כבר עכשיו.
  • נגישות תחבורתית – ירושלים היא עיר והיא סובלת לא מעט מפקקים ובעיות תנועה, כמעט כמו כל עיר בישראל. אבל יש שכונות ואזורים בעייתיים יותר ויש כאלו שפחות, ואתם צריכים לבחון את האופציות התחבורתיות שלכם. האם יש ציר נוח וסביר באזוק המיועד? האם יש תחנה קרובה של הרכבת הקלה איתה אתם יכולים להגיע לעבודה? אם תקנו דירה לדוגמא בפרויקט רובע 1, תהיו קרובים לכביש 1, תהיו קרובים לרכבת ולרכבת הקלה.
  • כמה אתם רוצים להתפנק – מציאת הדירה המושלמת כרוכה בהמון דברים. אבל אם יש לכם את התקציב ואתם רוצים להתפנק, שימו דגש עלה דברים שחשובים לכם. כך לדוגמא אם נוף מרהיב שנשקף מהחלון עושה לכם את זה, אל תוותרו עליו.

ירושלים מציעה לא מעט אפשרויות לרכישת דירות במחירים שונים ובתנאים שונים. בבואכם לקנות דירה בירושלים הכי חשוב שתצטיידו בסבלנות כדי שתעשו את העסקה הטובה ביותר.מאמרים נוספים