למה חשוב לשים לב לפני קנית דירה בירושלים

2020-01-15

אם החלטתם לקנות דירה בירושלים עשיתם בהחלט צעד נכון. ירושלים היא עיר שאין כמותה בישראל. משהו באוויר שלה, במיקום שלה, באנשים המיוחדים שבעיר, באתרים הרבים ובתיירים שאפשר לראות בכל מקום... משהו בווייב של העיר הזו מיוחד גם אם קשה להסביר את זה במילים. ירושלים היא עיר שהביקוש לדירות בה רק הולך וגובר ויש בה שכונות רבות עם פרוייקטים מדהימים שנבנים כל הזמן. 

אם אתם חושבים לקנות דירה בירושלים, התברכתם. אבל כמו בכל מקום ובכל עסקה, יש דברים שחשוב לשים לב אליהם לפני וכנה כמה מהדברים הללו שכדאי להכיר:

דירה להשקעה

אם אתם חושבים לקנות דירה להשקעה, הדבר החשוב ביותר שאתם צריכים לבדוק הוא האם האזור אותו אתם בוחנים הינו אזור מבוקש לשוכרים ואם כן, מהם מחירי השכירות שבו. בנוסף, אתם צריכים גם לבחון את גודל הדירה והחלוקה שלה בהתאם לאזור ולשוכרים הפוטנציאליים. כך לדוגמא אם זו דירה גדולה היא תהיה מיועדת להשכרה למשפחה. אך האם השכונה היא שכונה צעירה שמתאימה למשפחות? האם יש עוד משפחות צעירות בה והאם יש בשכונה מוסדות חינוך וכל מה שמשפחות צעירות צריכות?

לעומתה, אם האזור הוא אזור בו סטודנטים שוכרים, האם הדירה מחולקת ככה ששותפים יוכלו לגור בה? האם הדירה קרובה למוסד לימודים גבוה? חשוב אם כן לוודא שאופי השכונה חופף לשוכרים הפוטנציאליים.

דירה למגורים

לפני שרוכשים דירה למגורים יש דברים אחרים שצריך לשים אליהם לב. לדוגמא, מהו סוג האוכלוסייה בעיר והאם הוא מתאים לכם. לדוגמא, שכונת קריית משה ידועה כשכונה דתית לאומית. יש בה אומנם גם חרדים וחילוניים, אך הם אחוז נמוך מתושבי השכונה מה שאומר שאם אתם חושבים לרכוש דירה בשכונה כדאי שתהיו שייכים לזרם הדתי לאומי. אתם צריכים לוודא שבשכונה המיועדת יש מוסדות חינוך בהתאם לקו שלכם, אתם צריכים לוודא שיש את תנועת הנוער שמתאימה לכם, שיש גנים ציבוריים ושיש את כל מה שצריך בשביל לקיים חיים רגילים לגמרי.

תחבורה

עוד דבר חשוב שאתם צריכים לשים לב אליו לפני שאתם רוכשים דירה בירושלים הוא התחבורה באזור. אם אתם יוצאים לצורך העניין כל יום מהעיר לכיוון תל אביב, כדאי שתגורו באזור בו עורקי החבורה לכיוון היציאה מהעיר נוחים, ושוב, שכונת קריית משה היא דוגמא טובה לכך. אם אתם לא רוצים להתנייד ברכב מכל סיבה שהיא, אתם צריכים לוודא שיש אוטובוסים או תחנות של הרכבת הקלה ליד הבית כדי שתוכלו להתנייד בקלות. תחבורה היא קריטית ואתם חייבים לוודא שיש אותה ברמה היום יומית בשבילכם.

יש כמובן עוד לא מעט דברים שצריך לבדוק ולשים אליהם לב לפני שרוכשים דירה בירושלים כמו בכל מקום אחר, דברים שנוגעים כמובן לדירה אך גם לסביבה שלה.מאמרים נוספים